Pasaportumu Hangi Durumlarda Değiştirebilirim?

Geçerli bir neden söz konusu ise. Örneğin, vize reddi alınması, sınır dışı kaşesi vurulması, eşkal değişikliği vb.

Diğer Sık Sorulan Pasaport Soruları:

12 comments

 1. Sitenizi kızımın pasaport işlemleriyle ilgili olarak ziyaret ettim ,hemen hemen tüm bilgilere ulaştım.pasaport dairesinin şahsında tüm teşkilatınıza teşekkür ediyorum sevgilerimle.

 2. merhaba.Kısa bir sorum olacaktı size.Alınan gemici cüzdanı pasaporttur bi nevi ama değildirde demişsiniz buna bi acıklık getirir misiniz ? Ayrıca gemici cüzdanını her şekilde kullanabilir miyiz ? Mesela:deniz yolundan değilde kara yolundan gitmek gibi.Bu cüzdanı alıyorsak mecbur deniz yolunu mu kullanmamız lazım ? Cevabınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

 3. merhaba, daha önce hiç pasaport almamış olsak bile, yeşil pasaport için müracat edebilir miyiz? Yeşil pasaport için bir kamu kuruluşunda çalışıyor olma şartı var mıdır ? Teşekkürler

 4. merhaba site yetkileri,,bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorum,cevaplarsanız sevinirim.Üniversitede okurken amerikada workantravell ile amerikada eğitimimi devam ettirmek istedim ve öğrenci pasaportu aldım,ve şuan pasaportuma bakıyorum harçsz deniliyor.ve 2010 a kadar gecerli yazıyor üzerinde.ben şuan amerikaya tekrardan gitmek istiyorum bu pasaportu tekrardan işlem haline getirmek için ne yapmalıyım,ne kadar ücret ödemeliyim.yoksa yeniden pasoport mu almalıyım.şimdiden teşekkür ederim.

 5. hususi pasaportum var ama kasım 2012 de süresi doldu. bunun için tekrardan cüzdan bedeli ve harç parası mı yatıracağım yoksa sadece cüzdan harç parasımı yatıracağım. bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

 6. sayın yetkili,

  Daha önce almış olduğum ( eski pasaport cüzdanı) pasaportumu koyduğum yeri bulamıyorum. hiç kullanmadım.
  zaten o pasaportların bir hükmü kalmadı sanırım. nasıl bir işlem izliyeceğim. yeni bir pasaport alabilmem için.
  bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  saygılarımla.

 7. Merhaba pasaportum çamaşır makinesi nde yıkanmış ama önemli bir yıpranma olmamış sadece sonrasında ütü yapıldığı için resim solmuş ne yapmalıyım

 8. Eşim 1.derecenin 4. kademesinde çalışırken aldığımız yeşil pasaportlarımızın süresi 2016 yılında bitiyor. Chipli değil. Ancak eşimden ayrılma durumundayım. Şimdiden temdit mi yapmalıyım?
  Çünkü ben SGK’ lı çalışanım bir daha yeşil pasaport çıkartamam.Ne
  önerirsiniz?

 9. Merhaba benim 15 yaşınd aldığım bi pasaportum var ve şuan 18 yaşımı geçtim pasaportumun da süresi dolmak üzere ve ben yazın yurtdışına çıkacağım ne yapmam gerek yeni pasaport mu çıkarmalıyım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *